Hispaania, Portugal

mai - oktoober (21 päeva)

Matkareis päikesrannikule Euroopa serval, kus kaugel keskajal usuti asuvat maailma lõpp ja edasi on vaid üks lõputu meri.

1 päev
Start 8.00, Läti, Leedu, Poola. Ööbimine Varssavis.

2 päev
Viin. Austria, ööbimine Viini kämpingus.

3 päev
Veneetsia. Itaalia, ööbimine Veneetsia lähistel.

4 päev
Monaco. Kuulus Euroopa kasiino pealinna Monaco. Ööbimine F1 hotellis Antibes.

5 päev
Lloret de Mar. Jõuame Katalooniasse Vahemere äärde Costa Bravale, ööbimine Lloret de Mar'is.

6 päev
Zaragoza, Madriid. Hispaania pealinn, linna külastus, ööbimine F1 hotellis.

7 päev
Sintra, Colares. Jõuame Portugali. Sintra- UNESCO maailmapärandisse kantud Portugali üks kaunemaid paiku, mäeküngaste vahele peitunud linnake oli kunagi kuninglike isikute suvituspaik, tänapäeval romantiline pelgupaik kõigile. Cabo de Roca käänuline rannik, mis on ühtlasi Euroopa mandri kõige läänepoolsem tipp. Ööbime mere ääres Praia das Macase supelranna lähedal.

8 päev
Cascais, Estoril, Lissabon, Sagres, Cabo de Sao Vicente, Lagos. Külastame väikseid kauni arhitektuuriga linnakesi Cascais ja Estoril, tutvume põgusalt Portugali uhke pealinnaga Lissabon- vanalinn, Jeronimos de Belemi klooster, Belemi ja Alfamat linnaosad. Edasi sõidame 'maailma lõppu'- Cabo de Sao Vicente, seda kuuekümne meetri kõrguse järsu kaljuseinaga Euroopa edelapoolset tippu peeti veel keskajal enne Ameerika avastamist kohaks kus lõppes maailm ja algas lõputu meri. Tuultele ja möllavatele ookeanilainetele avatud kaljul saadab valguskiiri 96 kilomeetri kaugusele merele 1904 a. vana kloostrikabeli müüridele ehitatud majaks. Ühtlasi on see üks Euroopa suurimaid majakaid. Lagos, meeldiv kuurortlinn avara rannapromenaadi, jahisadama ja arvukate söögikohtadega. Linn on tuntud 15.saj. maadeavastustega, kus ehitati suur osa merele läinud laevadest ning asus Euroopa esimene orjaturg. Kämping.

9-10 päev
Portimao, Praia da Rocha, Silves, Monchique, Albufeira. Sotavento rannik, Algarve- turistidele Portugali sünonüüm, kohalikele aga kõike muud kui traditsiooniline Portugal. Vahemerelise kliimaga päiksepaisteline, soe ja kuldkollase liivaga sekka järskude kaljudega rannik. Portimao- Arade jõe ääres asuv Algarve tähtsuselt teine keskus, väike vanalinn, jahisadam, suurepärased kalarestoranid. Praia de Rocha e. Kaljurand, piirkonna ilusaimate randadega kuurort. Silves, omaaegne 11.saj. pärit mauride kindluslinn hästi säilinud kindluse varemetega, mäenõlval valgete majade ja kitsaste munakivitänavatega vanalinn. Monchique, väike asula, piirkonna kõrgeim punkt Foia (902 m.) samanimelisel mäestikul, kus avaneb ilus vaade kogu Algarvele. Albufeira, kunagine väike kaluriküla, täna populaarseim ja suurim kuurortlinn Algarves, kauni liivarannaga ja traditsioonilise ilmega väiksed valged majad kitsaste käänuliste munakivitänavatega. Apartmentmajutus Praia de Rocha's.

11 päev
Tavira. Sõidame edasi Tavirasse, piirkonna üks arhitetuuriliselt kauneim linn Gilao jõe kallastel. Jääme kuldse liivaga randa.

12 päev
Sevilla, Granada, Sierra Nevada. Lahkume Portugalist, siseneme Hispaaniasse. Teema peatuse Sevillas, Andaluusia keskus, Kreeka legendi järgi rajas linna Herakles, iidne roomlaste linn Colonia Romulensis, Don Juani kodulinn. Linn on tuntud 1999 a. kergejõustiku MM korraldajana ning flamenkomuusika hällina. Septembrikuus lüüakse siin Hispaania kuumarekordeid (+40-44 kraadi C). Õhtuks jõuame Sierra Nevadasse, telklaager.

13-14 päev
Sierra Nevada, Alicante. Teeme radiaali mandri Hispaania kõrgeima mäeaheliku Sierra Nevada kõrguselt teise tippu Pico Veleta (3394 m.), peale laskumist sõidame edasi Costa Blancale kuurortlinna Alicante, kämping mere ääres.

15 päev
Valencia, Sitges. Valencia, asutatud roomlaste poolt 138 eKr. Tuntud kuurortlinn, Vahemere tähtsaim industriaal keskus, Euroopa Kongressi keskus. Sitges, väike kuurortkeskus Barcelona külje all.

16 päev
Barcelona. Päev Kataloonia pealinnas Barcelona, suurlinna hoogne ja muretu elutempo segatuna iidse ajalootaustaga, Rooma-aegne arhitektuur segatuna modernistliku linnaarhitektuuriga. Sadam Port Vell, mere peale rajatud suur kompleks restoranide, baaride ja klubidega, Euroopa suurim akvaarium meremuuseum L'Aquarium. 2 km. pikkune Barcelona kuulsaim bulvar La Rambla, mis ulatub linna südamest Placa de Catalunyalt alla mere äärde Kolumbuse ausambani, läbides viit linnaosa ja keskaegset vanalinna Barri Gotic. See tänav ei jää inimtühjaks kunagi, kõige rahvarohkem on ta enne lõunat e. siestat ja õhtul kuni hiliste öötundideni, mis tulvil tänavamuusikuid, miime, akrobaate või lihtsalt kaupmehi igasuguse kaubaga. Pole imestada kui tahate seda seda tänavat külastada mitu korda päevas või igakord kui uuesti Barcelonasse satute. Õhtul muusikaga põimitud valguse ja vee show Font Magicani (Võlupurskaev) Hispaania messikeskuse Palau Nacionali ees. Kui huvitab Kataloonia kuulsaim modernista-arhitektuuri looja Antonio Gaudi, siis peab nägema viirastusliku majadeplokki Illa de la Discordia (Ebakõla kvartal) või Casa Batlo, mille fassaadil pole ühtegi sirget horisontaalset ega vertikaalset joont- kogu fassaad 'ujub', Gaudi meistriteoseks peetav Casa Mila ning La Pedrera. Kaks kõige kuulsamat ehitist Barcelonas- linna sümboliks saanud Gaudi lõpetamata katedraal La Sagrada Familia, mis oli tema elutöö, mille valmimist oma eluajal ta ei lootnudki ja fantaasiamaa Parc Güell, mis oli kavandatud kui loodusega kokku sulandunud elamupiirkond, kuid mis samuti jäi Gaudi poolt lõpetamata ja on nüüdseks kui muinasjutu park, meenutusega virtuoosi vabast fantaasialennust. Barcelona pikk rannaala; Olümpiaküla Vila Olimpica; Collserola aheliku 542-meetri kõrgune tipp Tibidabole, kus asub merekindlus ja avaneb hingemattev panoraam üle Barcelona ja Euroopa ühele suurimale sadamale ning merele. Ööbimine F1 hotellis.

17 päev
Cannes, Nice, Antibes. Lahkume Hispaaniast ja võtame suuna kodu poole sõites pikki Vahemere rannikut Lõuna-Prantsusmaa kuulsasse kuurortpiirkonda Liguuria mere ääres. F1 hotell Anitibes.

18 päev
Verona. Jõuame Itaaliasse, Garda järv, Itaalia suurim ja üks ilusaim järv. Võimalik külastada Verona't, Romeo ja Julia linna, Rooma-aegne areen, Teatro Romana 1.saj.Ekr. või veeparki “Canervaworld” Garda järve ääres. Kämping.

19 päev
Viin. Viin- valsi ja muuseumide linn, Euroopa muusikapealinn, UNESCO maailmapärandisse kantud vanalinn Innere Stadt, kultuuripärandi mälestusmärk Schönbrunni loss, lahutamatud linnakeskuse pilti kuuluvad kaarikud- fiakrid, lugematud kohvikud ja kontiitriärid. Ööbimine Viini kämpingus.

20 päev
Varssav, Bialystok.

21 päev
Leedu, Läti, Eesti.

Osavõtutasu: .......... eurot.

sisaldab: transport, bussijuhi/ grupijuhi tasu, kütus, ühistoitlustus hommikul ja õhtul, teede ja parklate maksud, Poola ja F1 hotellid, apartmentmajutus Algarves.

lisaks: tervise- ja reisikindlustus, muuseumid ja muud tasulised objektid.

lisainfo: Portugali aja vahe Eestiga 2 tundi taga. Kliima lähistroopiline, Algarves vahemereline. Keskmine õhutemperatuur mai-okt. +21-29 kraadi C, veetemperatuur +13-21 kraadi C.

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

GSM: +372 514 2311 Valdur Vahtre

lingid: http://portugal-info.net
http://www.portugalvirtual.pt