Kreeta

Huvireis antiikaaja maailma keskpunkti Kreekasse

mai - november (15 päeva)

Vanajumal Zeus, taeva ja maa valitseja, tahtis kord teada, kas maailma keskpunkt asub tõepoolest Kreekas. Selleks astus ta kivile ja laskis lendu kaks kotkast- ühe musta ja teise valge. Kumbki kotkas lendas vastassuunas ümber maailma ja tagasi jõudsid nad täpselt ühel ja samal ajal. Nii sai kõrgeim jumal kinnitust, et Delfi ongi maailma nabaks.

sõidame läbi Läti ja Leedu, Poola. Ööbime Bialystokis.

jätkama Poola läbimist. Hungari, Budapest, Szeged, Balatoni jv lõuna kallas.

Serbia, Makedoonia, Kreeka, õhtuks jõuame Thessalonikisse.

Olympose mäetipp. Teeme radiaali Kreeka kõrgeima mäe tippu (2917m). Kes ei soovi mägimatkal osaleda, saavad veeta päeva mere ääres. Ööbima jääme mäestiku jalamil Leptokarias mereäärses kämpingus.

Delfi- antiikaja maailma keskpunkt ja kuulsaim oraaklite linn, iidse Vana-Kreeka kogu poliitika ja elurütmi määraja, Delfi arheoloogiline ala, jumal Apolloni tempel. Edasi sõidame Attikast üle silla Peloponnesuse pealinna Patrasse.

Olympia, Tolo. Vana-Olümpia- antiiksete olümpiamängude toimumise paik, kus vana traditsiooni kohaselt süüdatakse päiksest ka tänapäeva olümpiatuli. Olümpiamuuseum. Iidsed palestra, gümnaasiumi ja külalistemaja varemed. Zeusi templi varemed- üks seitsmest omaaja maailmaimest. Sõidame üle mägede Egeuse mere äärde, kuurortlinn Tolo. Kämping mere ääres.

puhkus mere ääres, võimalik külastada Mykenet ja Nafplioni. Mykenet peetakse Euroopa kõige vanemaks tsivilisatsiooni keskuseks, kuulsaks saanud tänu Trooja sõja ja Heraklese legendidele. Nafplion oli Kreeka Vabariigi esimene pealinn, Palamidese kaljukindlus, marmortänavad, kaktuste salu, kohalik puu- ja juurviljaturg.

Epidaurus, Korinthos, Ateena. Epidauruses asub Kreeka üks paremini säilinud antiikaja amfiteater oma täiusliku akustikaga, kus etendatud teatrit juba 2500 aastat tagasi ja mis on kasutusel tänapäevalgi. Ületame Korinthose kanali, mis ühendab Ioonia ja Egeuse merd. Ateena- Dianysose teater, Plaka kesklinnamelu, jumalate elupaik Akropol, vana turuplats Agoraa, kus loeti ette kõik seadused ja peeti kohut, 1896 a. valgest marmorist ehitatud olümpiastaadion, öine Ateena. Ööbima jääme Ateenas.

Thessaloniki, Kassandra poolsaar, Sani. Kuurortküla Sani pika liivarannaga, kämping.

puhkus mere ääres. Kallithea- kuurort, võimalik minna 'katsuma' kohaliku Kreeka öö- ja klubielu.

alustame tagasisõitu. Makedoonia, Serbia, Hungari.

Sloveenia, Poola.

Leedu, Läti, Eesti.

Osavõtutasu: ............. eurot.

sisaldab: transporti, kütust, ühistoitlustust hommikul ja õhtul, teede- ja parklate maksud.

lisakulud: tervise ja reisikindlustused, muuseumid ja muud tasulised objektid, kämpingud.

lisainfo: kliima vahemereline, keskmine õhutemperatuur maikuus 24', vesi 20', 97% randadest on 'sinilipu rannad'

lingid: http://www.gnto.gr/